plakat Alchemia barw Aneta Janecka
BLOG

Wernisaż „Alchemia barw”

Zielonogórski Ośrodek Kultury, filia Pałac w Starym Kisielinie zaprasza na wernisaż malarstwa „Alchemia barw” Anety Janeckiej
16 grudnia (WTOREK), godzina 18:00
Wstęp wolny

Alchemia barw – to proces twórczy, proces przemiany, w którym kolor jest substancją podlegającą przemianom, podobnie jak niegdyś w alchemii dawni poszukiwacze przemieniali materiały, aby wydobyć z nich coś wyjątkowego. To jest eksperyment z fakturą, światłem, nasyceniem i zestawieniem kolorów, gdzie istotną rolę odgrywa subtelne światło, które skierowane jest tak, aby wydobyć z obrazów ich najgłębsze, ukryte warstwy. Jest to podróż, w której kolor staje się żywą materią, a barwy traktuję jako pierwiastki, które łączą się i przekształcają nie tylko na płótnie, ale wewnątrz mnie samej, pod wpływem moich emocji. Alchemia barw nie jest wyłącznie procesem twórczym, to także wewnętrzna przemiana, wyrażenie emocji, pobudzenie do refleksji.
Obrazy, które pojawią się na wernisażu są malowane w technice mieszanej-struktura z akrylem oraz sam akryl. Część z nich umieszczona zostanie na własnoręcznie wykonanych instalacjach.

Z wykształcenia filozof. Przypadek sprawił, że zaczęłam malować. Zrodziła się we mnie wielka pasja, aby to kontynuować. Zetknęłam się w życiu z różnymi dziedzinami, począwszy od formy literackiej po formę informacyjno – promocyjną. Moje serce jednak szukało formy ekspresji, w której mogę dać upust moim myślom i odnalazło płótno oraz farby. Sztuką interesuję się od dawna, choć własna twórczość była przez wiele lat „odkładana do szuflady”. Jestem samoukiem, samodzielnie zmagam się z trudnościami warsztatowymi i nieustannie poszukuję nowych rozwiązań. Tworzę intuicyjnie, pozwalając, by kolory i faktury same prowadziły kompozycję. Inspirację czerpię z obserwacji życia codziennego, które staram się uchwycić w abstrakcyjnych i ekspresyjnych formach. Moje obrazy są osobistym zapisem myśli i emocji – próbą zatrzymania tego, co zazwyczaj wymyka się słowom. Nieustannie poszukuję nowych środków wyrazu i technik, eksperymentując z różnymi formami malarstwa. Moim celem jest nie tylko doskonalenie warsztatu, ale także dzielenie się sztuką, która skłania do refleksji i budzi emocje.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Pałac w Starym Kisielinie
16 grudnia, godzina 18:00

ul. Pionierów Lubuskich 53
66-002
Stary Kisielin- Zielona Góra

Wywodzę się z filozofii, którą ukończyłam na Uniwersytecie Zielonogórskim, stąpam po realizmie, choć nie jest on najbliższy mojemu sercu.Tworzę abstrakcje, które odbijają się w lustrze mojego serca. Malarstwo abstrakcyjne to jedna z moich pasji, która stała się ważnym elementem mojego życia. Wszystkie uczucia, które towarzyszą mi w kontakcie z naturą, odczucia związane z życiem codziennym, podróżowaniem, jogą, pilatesem, sportami wodnymi….. przelewam na płótno i odzwierciedlam je w swoich obrazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

× Jak mogę Ci pomóc?