O mnie

Dziękuję, że odwiedziałaś(eś) moją stronę. A zatem… poznajmy się.

Urodziłam się w Zielonej Górze. Ukończyłam filozofię na Uniwersytecie Zielonogórskim. Przypadek sprawił, że zaczęłam malować i pasja, aby to kontynuować. Zetknęłam się  w życiu z różnymi dziedzinami, począwszy od formy literackiej (artykuły, blog, kampanie), po formę informacyjno – promocyjną (rzecznik prasowy).  Tworzę to, co podpowiada mi serce, wykorzystując przy tym głównie akryl oraz  efekty strukturalne. Ciągle poszukuję, odkrywam, poznaję i czerpię inspiracje z otaczającego mnie świata.  Wszystkie uczucia, które towarzyszą mi w kontakcie z naturą, odczucia związane z życiem codziennym, przelewam na płótno odzwierciedlając je w swoich obrazach. Jednym słowem tworzę tak jak czuję.

Dlaczego w nazwie jest „Balance”?

Balance jest moją myślą przewodnią, którą stawiam na przodzie wybierając ścieżki życia. Nawiązuję tutaj do Etyki złotego środka Arystotelesa. Złoty środek jest punktem, który jest równowagą pomiędzy niedomiarem, a nadmiarem. Jeśli by przedstawić ją graficznie na osi to jej odległość do jednej skrajności jest taka sama, jak odległość do drugiej skrajności. Balance oznacza, że nie popadam w skrajności, wybieram środek, który jest krokiem ku szczęściu.

Malarstwo daje mi wolność i swobodę. Swojego czasu, była mi bliska kultura wschodu, religia buddyzmu. Moją prace magisterską poświęciłam właśnie tematyce buddyzmu – hinajany i mahajany. Stąd kilka obrazów poświęciłam tej tematyce, a mianowicie mandale.

Abstrakcjonizm, impresjonizm, pop-art……. odnajdziecie w mojej galerii.

Zdjęcia: Zosia Szozda

Kontakt:

Instagram: @anetajanecka_banalnce

Facebook: https://www.facebook.com/ajbalanceblog

Napisz do mnie: tworczapracownia@onet.pl

× Jak mogę Ci pomóc?