Mandale, filozofia dalekiego wschodu,  PORTFOLIO

Mandala

Wykonanie mandali sprawiło mi wielką frajdę. Potrzebowałam do tego płótna, szablonu mandali, gładzi szpachlowej, akrylu i werniksu.

MANDALA oznacza „centrum i to, co wokół niego, czyli jednym słowem okrąg. W buddyzmie mandala jest narzędziem pomocnym przy medytacji. Sam proces tworzenia i niszczenia mandali jest symboliczny, ponieważ nawiązuje do kręgu życia i śmierci oraz przemijalności każdego z aspektów życia. Dla mnie buddyzm jest wyjątkowy. Pisałam pracę magisterską z różnnicy między hinajaną a mahajaną buddyjską. Uwielbiam również jogę, która od wielu lat wypełnia mój czas wolny.

Dlatego dzisiaj przedstawiam Wam… obraz dla mnie wyjątkowy 🎨👉 MANDALA. Obraz rozm. 60 x 80. Technika mieszana.

Wywodzę się z filozofii, którą ukończyłam na Uniwersytecie Zielonogórskim, stąpam po realizmie, choć nie jest on najbliższy mojemu sercu.Tworzę abstrakcje, które odbijają się w lustrze mojego serca. Malarstwo abstrakcyjne to jedna z moich pasji, która stała się ważnym elementem mojego życia. Wszystkie uczucia, które towarzyszą mi w kontakcie z naturą, odczucia związane z życiem codziennym, podróżowaniem, jogą, pilatesem, sportami wodnymi….. przelewam na płótno i odzwierciedlam je w swoich obrazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

× Jak mogę Ci pomóc?