Mandale, filozofia dalekiego wschodu,  PORTFOLIO

Przebudzenie, obraz strukturalny rozm. 60 x 80

Obraz stylizowany na „stary”, technika mieszana, struktura, akryl, werniks. Idealnie nadaje się na betonowe „loftowe” ściany, ale i nie tylko. Ja widzę go we wnętrzu loftowym, może dlatego, że uwielbiam tego typu styl. Dlaczego tytuł „przebudzenie”? Zainspirowałam się buddyzmem. Ukończyłam filozofie na UZ, a moja praca magisterska dotyczyła właśnie buddyzmu, a mianowicie różnicy między hinajaną a mahajaną buddyjską.

Nazwa „buddyzm” pochodzi od słowa budhi, które znaczy tyle co „przebudzić się”, tak więc buddyzm może być nazywany „filozofią przebudzenia”. Przebudzenie – było tożsame z wyzwoleniem od cierpienia i osiągnięciem pełnego wglądu w naturę rzeczywistości. Tak oto to widzę:

Obraz w rozm. 60 x 80 x 2.

Wywodzę się z filozofii, którą ukończyłam na Uniwersytecie Zielonogórskim, stąpam po realizmie, choć nie jest on najbliższy mojemu sercu.Tworzę abstrakcje, które odbijają się w lustrze mojego serca. Malarstwo abstrakcyjne to jedna z moich pasji, która stała się ważnym elementem mojego życia. Wszystkie uczucia, które towarzyszą mi w kontakcie z naturą, odczucia związane z życiem codziennym, podróżowaniem, jogą, pilatesem, sportami wodnymi….. przelewam na płótno i odzwierciedlam je w swoich obrazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

× Jak mogę Ci pomóc?