Mandale, filozofia dalekiego wschodu,  PORTFOLIO

Budda. Obraz w technice mieszana, na płótnie o rozm. 70 x 90.

Obraz dla mnie ważny. Zawsze chciałam namalować Gautama Siddhartha, czyli Buddę [sanskr. buddha ‘przebudzony’, ‘oświecony’], Buddha, właśc. Siddhartha Gautama, ur. ok. 560 p.n.e., wieś Lumbini w pobliżu Kapilawastu (obecnie w Nepalu), zm. ok. 480 p.n.e., Kuśinagara (ind. stan Bihar), twórca uniwersalistycznej religii misyjnej zwanej od jego przydomka buddyzmem.

Malując, wybieram tematy, które są bliskie mojemu sercu, np. mandale. Jak wiecie mandala to motyw artystyczny występujący głównie w sztuce buddyzmu tantrycznego, gdzie jego tworzenie, a następnie niszczenie jest uważane za rodzaj medytacji. Moją prace magisterską poświęciłam właśnie tematyce buddyzmu – hinajany i mahajany. Dlatego ten obraz jest bliski mojemu sercu.

🎨 Budda. Obraz ręcznie malowany. Technika mieszana, na płótnie bawełnianym o rozm. 70 x 90.

PS. Obraz w różnym świetle.

Twórcza pracownia Balance
Budda

Wywodzę się z filozofii, którą ukończyłam na Uniwersytecie Zielonogórskim, stąpam po realizmie, choć nie jest on najbliższy mojemu sercu.Tworzę abstrakcje, które odbijają się w lustrze mojego serca. Malarstwo abstrakcyjne to jedna z moich pasji, która stała się ważnym elementem mojego życia. Wszystkie uczucia, które towarzyszą mi w kontakcie z naturą, odczucia związane z życiem codziennym, podróżowaniem, jogą, pilatesem, sportami wodnymi….. przelewam na płótno i odzwierciedlam je w swoich obrazach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

× Jak mogę Ci pomóc?